Ján, ako sám hovorí, nepochádza z bohatej rodiny. Doma žili skromne a vždy vedel, že ľuďom chce pomáhať. Keď pandémia brány hotelov zatvorila, začal sa venovať charitatívnym aktivitám. „Oslovil som firmy, ľudí, pomocníkov, aby sme spoločne urobili nejaký dobrý čin. Založil som myšlienku Konaj dobro a dobro sa ti vráti.“ Oslovil Spišskú diecéznu charitu, kde dostal kontakt na dve zariadenia, v ktorých potrebovali výpomoc kuchárov. „Oslovil som reštauráciu v Smokovci a oni mi dovolili u nich variť. Dva alebo tri týždne sme takto pripravovali obed pre dôchodcov v Spišskom Štiavniku. Potom sme pokračovali, varili sme pre ľudí bez domova, pre ďalšie zariadenia,“ vyratúva.
Potom prišla myšlienka upiecť aj niečo sladké. Ján oslovil kolegu cukrára – Matúša Reľovského a ten súhlasil. „Dohodli sme sa, že upečieme veterník. Ten je ináč dosť nákladný, chceli sme to však robiť poriadne, nezľahčovať si to myšlienkou, že je to určené pre charitu. Takže sme robili francúzske cesto, do ktorého ide veľa masla. Upiekli sme veterníky a spravili sme hashtag s názvom Veterník solidarity.“ Piecť začali pre popradskú nemocnicu, kde v tom čase odovzdali 1 400 kusov veterníkov. „To bol taký rozbeh, nasledovalo asi 14 tisíc veterníkov, ktoré sme napiekli pre ďalších zdravotníkov a rozdávali ich od Košíc až po Žilinu.
Snažili sme sa ich priniesť do každej väčšej nemocnice, tiež pre sociálne zariadenia, deti, seniorov, opatrovateľky, vodičov autobusov, predavačky … Chceli sme aspoň veterníkom ľudí potešiť,“ vysvetľuje. Deň predtým, ako dobrôtky išli odovzdať do Košíc, vytvorili aj slovenský rekord v pečení veterníkov. „ Za 22 hodín to bolo 6 tisíc veterníkov,“ upresňuje. Jánovi pri plnení dobrých skutkov pomáhali aj študenti hotelových akadémií zo Smokovca a z Kežmarku.